BluePrint 80-Gen Moleküler Alt Tipleme Testi

BluePrint 80-Gen Moleküler Alt Tipleme Testi, tümörün moleküler alt tiplerini tanımlayan ve tedavi önerileri yaparken doktora yol göstermeye yardımcı olabilecek bir meme kanseri genomik testidir.

BluePrint 80-Gen Moleküler Alt Tipleme Testi Nedir?

BluePrint Moleküler Alt Tipleme Testi Nedir

BluePrint Moleküler Alt Tipleme Testi

BluePrint, tümörün moleküler alt tiplerini tanımlayan ve tedavi önerileri yaparken doktora yol göstermeye yardımcı olabilecek bir meme kanseri genomik testidir.

Herkesin meme kanseri farklıdır ve tedaviye farklı yanıt verebilir. Doktorunuz, hangi tedavinin sizin için en iyi olacağının belirlenmesine yardımcı olmak için kanserinizin belirli özelliklerini tanımlamak için tanı testleri kullanır.

Geleneksel olarak, yaygın alt testler arasında IHC (immünhistokimya) testi veya FISH (Fluorescence in situ hybridization) testi bulunur. Bu testler, hücre yüzey özelliklerine bakarak bir tümörün alt tipini tanımlar. Sonuçlar, doktorunuza, tümörünüzün östrojen reseptörü pozitif veya negatif (ER +/-), progesteron pozitif veya negatif (PR +/-) ve insan epidermal büyüme faktörü reseptörü 2 pozitif veya negatif (HER2 +/-) olup olmadığını söyleyecektir.

Hücre yüzey özelliklerine bakmak yerine, bugün teknoloji hekimlerin “gen ekspresyonunu” tanımlamak için bir adım daha ileri gitmelerini sağlıyor. Bu, doktorunuzun, tümörünüzü nasıl harekete geçirdiğini görmek için daha işlevsel bir düzeyde genlere bakmasını sağlar. Buna “moleküler alt tipleme” denir.

BluePrint 80-Gen Moleküler Alt Tipleme Testi Geleneksel Tanı Testlerinden  % 25’e Kadarını Yeniden Sınıflandırır

BluePrint, tümörünüzü üç farklı fonksiyonel moleküler alt tip olarak sınıflandırmak için 80 farklı gen analiz eder: Luminal tip, HER2 tipi ve Bazal tip, her biri uzun süreli sonuçlarda belirgin farklılıklar ve neoadjuvan (ana tedaviden önce, tümörü küçültmek için verilen tedavi) kemoterapiye yanıt verir. Kanser araştırmalarında yapılan bir araştırmaya göre, BluePrint moleküler alt tipleme meme kanserinin IHC ve FISH gibi geleneksel tanı testlerinden % 25’e kadarını yeniden sınıflandırmaktadır.

Meme kanserli hastların kemoterapi alıp almamasına yönelik istenen MammaPrint (70-gen meme kanseri nüks testi) genomik testi, BluePrint 80-Gen Moleküler Alt Tipleme Testi ile birlikte yapıldığında doktora tedavi verme sürecinde daha yardımcı olmaktadır.

BluePrint 80-Gen Moleküler Alt Tipleme Testi Yaptırmak ve Daha Fazla Bilgi İçin;

Omnigen Tıbbi Ürünler

Agendia

 

Bu sitede verilen bilgiler tanısal veya tıbbi öneri amaçlı olmayıp, bilgilendirme amaçlıdır ve hekim veya eczacıya danışmanın yerine geçemez.
Tedavi edilmesi gereken bir hastalığınız var ise veya olduğunu düşünüyorsanız, konusunda uzman bir hekime başvurunuz.

Cevap Bırakın