BRAF Mutasyon Analiz Testi

BRAF Mutasyon Analiz Testi melanoma (cilt kanseri), kolorektal (kalın bağırsak kanseri), papiller troid kanseri ve akciğer kanserlerinde bakılan bir testtir.

BRAF Logo

BRAF Testi

BRAF Mutasyonu

BRAF Testi

BRAF Mitojenik Sinyal Aktarımı

BRAF geni, mitojenik (mitoz bölünme olayının uyarılması) sinyallerin aktarılmasından sorumlu proteini kodlamaktadır. BRAF geninde gerçekleşen V600E mutasyonu, sinyallerin aktarılmasından sorumlu proteini herhangi bir uyarıcıya gerek duymadan sürekli bir şekilde aktif duruma geçmesine neden olur. V600E mutasyonuna sahip BRAF proteinin sürekli oluşturduğu sinyallerden dolayı hücreler kontrolsüz şekilde çoğalmaya başlarlar.

 

 

 

BRAF Mutasyon Analiz Testi Kimlere Uygulanır?

BRAF Mutasyon Analiz Testi melanoma (cilt kanseri), kolorektal (kalın bağırsak kanseri), papiller troid kanseri ve akciğer kanserlerinde bakılan bir testtir. Bu kanserlerde görülme sıklıkları ise; melonama kanserinde %60-80, kolorektal kanserde %15, papiller troid kanserinde %45 ve akciğer kanserinde ise %1-5’dir.

BRAF mutasyonuna FDA onaylı hedefe yönelik akıllı ilaçlar verilir.

BRAF Mutasyon Analiz Testi Yaptırmak ve Daha Fazla Bilgi İçin;

Omnigen Tıbbi Ürünler

 

Bu sitede verilen bilgiler tanısal veya tıbbi öneri amaçlı olmayıp, bilgilendirme amaçlıdır ve hekim veya eczacıya danışmanın yerine geçemez.
Tedavi edilmesi gereken bir hastalığınız var ise veya olduğunu düşünüyorsanız, konusunda uzman bir hekime başvurunuz.

Cevap Bırakın